مشاوره مهارت های فردی

کارگاه مهارت تصمیم گیری مهر 97

چرا مهارت تصمیم گیری؟

♦ ما خیلی اوقات به دنبال راهکاری هایی هستیم تا عملگرایی خودمان را افزایش دهیم. بسیاری از ما از عمل نکردن به افکار و نقشه هایمان ناراضی هستیم. معمولا هزینه های زیادی که به ما تحمیل میشود یا قبلا شده است و نتیجه هایی که ممکن است در قبال آن تلاش نگیریم ما را از عمل کردن به خواسته هایمان می ترساند. تصمیم گیری شبیه اندازه گیری شیب یک زمین است که میخواهیم روی آن دیواری بسازیم. اگر به اندازه کافی مطمئن باشیم که دیوار به شکل قابل انتظار ساخته خواهد شد، بدون کوچکترین تعللی دست به اقدام خواهیم زد. در واقع تصمیم گیری کمک میکند صاف ترین قسمت ممکن را پیدا کنیم و روی آن دیوارمان را بسازیم.

 

♦ معمولا همه ما در زندگی شخصی مجبور هستیم بین اولویت های مختلف، انتخاب های نه چندان ایده آلی داشته باشیم.اولویت هایی که همه آنها مهم اما احتمالا متضاد یا غیر همسو هستند. انتخاب بین اختصاص درآمد به هزینه های خانوادگی یا پس انداز مالی ؛ اختصاص زمان به مشغله های کاری یا توقع های خانواده؛انتخاب بین خواسته های پدر و مادر یا همسر و فرزند و … . مهارت تصمیم گیری به ما کمک میکند تا اولویت ها را بهتر و منطقی تر انتخاب کنیم و در جای خود بخوبی تشخیص بدهیم که چه سهمی به وجوه مختلف زندگی بدهیم.

 

♦اگر چندین گزینه جذاب شغلی روبروی خودتان دارید و حذف کردن هر کدام برایتان دردناک است؛احتمالا مهارت هایی وجود دارند که به شما کمک می کنند که با شفاف کردن مسیر پیش رو ، با جسارت بیشتر گزینه هایی که شما را در وضعیت نامطلوب تان نگه میدارد حذف کنید.

 

♦اگر استارتاپ یا هر کسب و کار دیگری دارید، احتمالا با محدودیت منابع (از جمله زمان) روبرو هستید و یکی از الزامات کار شما تصمیم گیری فوری می باشد. در این مسیر بی شک چالش های فراوانی را پشت سر گذاشته اید یا خواهید گذاشت که در هر کدام از این چالش ها ممکن است بخش هایی از منابع خودتان را برای همیشه از دست بدهید که به همین دلیل یکی از واقعیت های کسب و کار، پا گذاشتن در راه های بدون بازگشت می باشد و اگر مدیر کسب و کارتان هستید، مسئولیت این تصمیم ها به عهده ی شماست.

 

چرا کارگاه تصمیم گیری؟

♦کارگاه یک فضای کاملا تعاملی است که در آن به تمرین هایی میپردازیم تا بواسطه آنها “مهارت” هایمان هم افزایش پیدا کند. تصمیم گیری مهارت است نه دانش. چرا که با تکرار تقویت میشود و هر کس به مدل خودش آن را یاد میگیرد. تعداد شرکت کننده ها در کارگاه کم است تا سهم هر شرکت کتننده از کلاس بیشتر باشد.

 

 

ما هم تصمیم گرفتیم تا کارگاه مهارت تصمیم گیری را در مهرماه امسال برگزار کنیم.

دوست داریم در ابتدا برای آشنایی عمیق تر با مهارت تصمیم گیری این فایل صوتی کوتاه را بشنوید.

 

 

لینک دانلود مستقیم       حجم فایل : 2.8 مگ     مدت زمان پادکست: 8 دقیقه

 

ضمنا فایل PDF معرفی کارگاه مهارت تصمیم گیری را میتوانید از اینجا دانلود کنید.

کارگاه مهارت تصمیم گیری در روز جمعه 6 مهر 97 از ساعت 10 الی 14 برگزار خواهد شد.

هزینه حضور در کارگاه: 80 هزار تومان

آدرس : اهواز ، خیابان 10 پادادشهر ، مجتمع تجاری هیراد ، طبقه دوم ، اولین ورودی سمت چپ ساختمان.

کروکی محل برگزاری کارگاه

 

محل برگزاری

 

ثبت نام با انتخاب یکی از روش های ساده زیر:

  1. ثبت نام از طریق تماس با تلفن های روبرو:     09160923160   ،  06135536021 
  2. ثبت نام در سایت ایوند از اینجا 👉
  3. تکمیل فرم ثبت نام زیر تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

 

[Form id=”6″]